Facebook

Druga edycja Triathlonu Kórnik. Podsumowanie startu naszych zawodników

czwartek, 29 września 2016 [20:41]
W niedziele 18 wrześnie odbyła się druga edycja Triathlonu Kórnik, w której wystąpiliśmy w poszerzonym składzie. Jak poradzili sobie nasi zawodnicy?

Jak zwykle nie zawiedli bracia Marcin i Michał Kutkowscy. Mimo ponad półtoramiesięcznego roztrenowania w azjatyckich klimatach, byli najlepsi w klasie open na dystansie 1/10. Tego samego dnia bracia Kutkowscy, wsparci następnym urlopowiczem Krzysztofem Kokotem, wystartowali w sztafecie na dystansie 1/4. Cała trójka spisała się świetnie i wywalczyła 3 miejsce pośród 60 sztafet.

Na dystansie 1/10 wystartowała także Angelika Urbaniak. Po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją zajęła bardzo dobre 7 miejsce w kategorii Pań.

Zwycięzca 13-stu tegorocznych imprez w klasie M50, Stanisław Polkowski, nie ukończył wyścigu z powodu awarii roweru.

Na dystansie 1/4 bardzo dobrze zaprezentował się Mirosław Paluch. Zawodnik zdobył 3 miejsce w kategorii M50. Należy dodać, że był to pierwszy start Mirosława na tym dystansie i drugi start w imprezie triathlonowej w ogóle. W tej samej kategorii wymęczony chorobą Piotr Rostek uplasował się na 6 pozycji.

Również na bardzo dobrym 6 miejscu, w niezwykle silnie obsadzonej kategorii M40 (ponad 90 zawodników) rywalizację ukończył Zbigniew Magdziak.

Michał Czech zajmujący po pływaniu 3 pozycję (za braćmi Ławickimi), zmagał się z awarią roweru. Pomimo problemów dotarł do celu i ukończył zawody na 22 miejscu w kategorii open.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!